скачать pdf-документ

Основними танцювальними напрямками ЛПСТ АСЕТУ є:

 

1.      Классичний Raqs el Sharki (скорочено – raqs sharki) - класична арабська музика, що включає інструментальні або вокально-інструментальні композиції (антре, межансе, класичні пісні без поп/техно реміксів або їх інструментальні версії, а також баладі в орієнтальній манері та костюмі).

2.        Естрадна пісня – пісні сучасних арабських виконавців.

3.     Імпровізація Raqs – танцювальна композиція, що створюється в момент виконання з урахуванням основних вимог до техніки, композиції та образу.

4.       Народно-сценічні танці Єгипту (раніше називався ЄГИПЕТСЬКИЙ ФОЛЬКЛОР) – танцювальні композиції, засновані на народних танцях тієї чи іншої місцевості Єгипту та/або що передають характер, манеру, народні образи, костюм і музику свого регіону, адаптовані для виконання на сцені (саїді, нуба, фалляхи, гавазі, олександрія, мелая лефф, сива, хаггала, баладі та шаабі в народній манері та відповідних костюмах, танці регіону Суецького каналу, бедуїнські танці).

5.        Народно-сценічні танці (раніше називався ФОЛЬКЛОР) -

·       Народно-сценічні танці країн Перської Затоки та Аравійського півострова – танцювальні композиції, що ґрунтуються на народних танцях тієї чи іншої місцевості Перської Затоки та Аравійського півострова та/або передають характер, манеру, народні образи, костюм та музику свого регіону, адаптовані для виконання на сцені. (Об'єднані Арабські Емірати, Саудівська Аравія, Катар, Бахрейн, Кувейт, Ірак, Іран, Оман, Ємен…)

·       Народно-сценічні танці країн Магрібу – танцювальні композиції, що ґрунтуються на народних танцях тієї чи іншої місцевості Магріба та/або передають характер, манеру, народні образи, костюм та музику свого регіону, адаптовані для виконання на сцені. (Марокко, Алжир, Туніс, Лівія, Мавританія, Західна Сахара).

·       Народно-сценічні танці Середнього Сходу – танцювальні композиції, що ґрунтуються на народних танцях тієї чи іншої місцевості Середнього Сходу та/або передають характер, манеру, народні образи, костюм та музику свого регіону, адаптовані для виконання на сцені. (Дабки різних країн, а також танці таких країн, як Сирія, Ліван та інших, що не належать до попередніх номінацій)

·       Ритуально-обрядові танці – мають ритуальне чи культове, духовне значення та/або виконувані під час різних обрядів: зар, гнава, гуедра тощо.

·       Придворні танці – танцювальні композиції, що умовно відтворюють танцювальні традиції палацових танців минулого, створених для розваги (мувашахат, перський танець).

6.        Стріт Шаабі – танцювальна композиція під сучасну молодіжну єгипетську музику, що містить ремікси, електронну обробку. Лексика є сумішшю рухів з єгипетських і західних сучасних танців (таких як хіп-хоп), танець передає образ і характер сучасної молоді Єгипту, що виконує вуличні танці.

7.       Табла – танцювальна композиція під музику, в якій переважають ударні арабські інструменти (найчастіше табла), з характерними рухами, що ґрунтуються на відображенні акцентів ударних інструментів.

8.        Шоу-bellydance – танець під східну музику, що містить елементи видовищності, а також можлива робота з предметами. Костюм, хореографія, аксесуари, музика мають розкривати задуманий образ та ідею танцю.

9.        Фьюжн – танцювальна композиція, що поєднує у собі рухи, образи, музику з різних стилів східного та інших танців.

10.   Синхронний танець – танцювальна композиція, в якій всі танцюристи виконують в той самий момент однакові рухи, дотримуючись певної будови.

11.     ВТК – вільна танцювальна категорія – танці, які не підпадають під жодну з вище перерахованих номінацій. Наприклад, сучасні танці, трайбл, танці народів світу – народно-сценічні та традиційні танці країн, які не увійшли до попередніх номінацій (наприклад, індійські, циганські, грузинські…)

 

ПРИМІТКА.

Організатор заходу за домовленістю з офісом ЛПСТ АСЕТУ може вводити додаткові дисципліни (наприклад, Золотий вік, LADY CHRISTMAS або ін.), а також об'єднувати представлені вище категорії (наприклад, 1+2+3; 4+5; 8+9), або використовувати не весь список пропонованих дисциплін.

 

 

Вікові обмеження виконання.

 

В іракських танцях – хачаа – можна танцювати лише з 16 років, решта танців без обмежень.

Естрадна пісня з любовною лірикою — можна танцювати тільки з категорії ювенали.

Стріт-шаабі — можна танцювати тільки з категорії ювенали.

опрос
Есть предложение сделать номинацию стрит-шааби. Ваше мнение?
да
нет

Есть предложение сделать номинацию стрит-шааби. Ваше мнение?
76 %да
24 %нет
Результаты
подписка на новости